Ohlasy táborníků 2023

Já moc nemám, co vytýkat. Celý rok se vždy těším nejvíc na AJ tábor. Celej program byl supr. Vedoucí byli skvělí a moc jsem si to užil

Všechno bylo skvělé, kreativní! Učitelé byli super cool. Jídlo bylo vynikající, Tento týden jsem strávila v pohodě, odpočnula jsem si, všechno se mi líbilo. You are the best.

Byl to úžasný tábor, asi snad nejlepší, který jsem dokonce kdy zažila. Uběhl hrozně rychle, šíleně to utíkalo, a to mě mrzí. Byl tady opravdu skvělý kolektiv i vedoucí. Týmy byly super, hodiny angličtiny byly moc zábavné, mluvčí byli skvělí, pokoje byly parádní, vařili tu fantasticky – prostě to tu bylo nezapomenutelné a za všechno moc děkuji. Nemůžu se dočkat, až vás všechny zase uvidím příští rok.

Na táboře to bylo fajn. Táborové aktivity byly vše v pohodě. Angličtina byla úžasná – byl jsem ve své třídě spokojený. Byl tam dobrý kolektiv, dokázali jsme se spolu na něčem domluvit, zahrát a zjistit nějaké info o ostatních zemích. Je to tady celkem prima.

Bylo to mega super. Na to, že to nebylo v Podmitrově, protože všichni sem jeli s tím, že to nemůže mít na Podmitrov. Ale vy jste vytřeli zrak a udělali jste to tak dobře, že si to všichni užili. Angličtina byla sranda i se všema učitelama. Jen tak dál. Díky Peggy, Rosťovi, Naty, Niki a Viktorovi a všem učitelům a Ronovi.

Tábor se mi obecně velmi líbil. Byl vybrán na super místě a už bych to místo ani neměnila. Aktivity byly super a bavily mě. Anglické hodiny mě znovu HODNĚ bavily. Jak byla ta noční hra místo stezky odvahy, tak to byl dobrý nápad. Obzvlášť chci pozdravit a popřát Ronovi. Byl to skvělý nápad založit tak zábavný anglický tábor promíchaný hodně s pohybem a aktivitama. Doufám, že se vám podaří tábor držet dál.

Začala bych pochvalou. Moc se mi líbily táborové aktivity, jakkoli zaměřené – na vědomosti či sportovní výkon. Velmi oceňuji vedoucí týmů, s jakou trpělivostí s námi museli v některých případech jednat. S anglickou výukou jsem spokojená. Gino se nám věnoval. Líbily se mi jeho reakce na situace, vtipy a příběhy, které nám vyprávěl. Také bych chtěla zmínit Markovu sympatickou osobnost. Jakkoli je to tvrdý chlap, sděluje informace zajímavě, poutavě a s ohledem na posluchače. Ubytování je v pořádku – na tábor luxus.

Jsem moc ráda, že jsem potkala spoustu nových lidí. Ubytování skvělý a jídlo perfektní.

Tábor se mi moc líbil, byla zábava a líbilo se mi, že byly i jiné aktivity než angličtina. Je tu super kolektiv, skvělí kamarádi a vedoucí a je škoda, že už to končí.

Tábor jsem si mega užila, kolektiv, vedoucí i program byly fajn. Jsem ráda, že to nebylo jenom o ájině, a byly tu i týmové aktivity, aji stezka odvahy byla supéééér. A je mi líto, že už tábor končí. Příští letní prázdniny pojedu zase a doufám, že tu budou stejní vedoucí. Pokoje i celý areál byly taky fajn.

Jako první bych chtěla poděkovat všem vedoucím, že s námi měli tu trpělivost, i když to bylo někdy na zabití. Také bych jim chtěla poděkovat, že nám jako každý rok vymysleli a zorganizovali skvělé programy, které si podle mě každý užil. Dále bych chtěla poděkovat Ronovi, že tenhle tábor pořádá, a že díky němu se zde můžou sejít skvělí lidé a užít si společně tenhle týden naplno. Nakonec bych chtěla poděkovat učitelům, kteří si udělají čas ve svém životě a dát nám skvělé hodiny, ve kterých se člověk může dozvědět jak o kultuře země, ze které učitel pochází, tak i o ostatních věcech. Ze všeho nejvíc bych ale chtěla poděkovat děckám, že jsme se zde sešli ve skvělé skupině, a mohli jsme si to tady prožít naplno, protože jinak by to nebylo ono. Ovšem Peťa byla nejlepší vedoucí – všechny v týmu krásně podporovala a díky tomu jsme všichni měli větší motivaci.

Tábor byl super jako vždycky. Angličtina s Genem byla fakt sranda a musím říct, že jsem si ji vážně užila. Táboroví vedoucí byli skvělí jako vždycky.

Velice stručně – fajn kolektiv, skvělí učitelé AJ a vedoucí, skvělá kuchyně, dobře zorganizované aktivity. Pokud příští rok nepojedu do Anglie, jistě pojedu opět sem.

Na angličtinu jsem měla Marka, který byl opravdu super. Líbilo se mi, že jsme v hodinách chodili i na hřiště – naše učebna byla venku, což je super. Mark se vždy snažil přizpůsobit program všem. S Peggy mě zase bavilo pečení (cultural lesson) a rozuměla jsem jí víc než Markovi. Na táborové aktivity jsem byla s Adamem, který nás vždy podporoval, ale zároveň nás do ničeho nenutil. Ostatní vedoucí byli také fajn. Táborové hry – bavila mě nejvíc Hajzlbába, westernová městečka a hry s čísly. Nová hra světlušky se mi zamlouvala. V týmu jsme měli i dvě Ukrajinky, které se opravdu skvěle zapojovaly, i když něčemu nerozuměly, tak jsme jim to vysvětlili. Příroda kolem je krásná a bazén byl taky plusem. Jídlo mi většinou chutnalo. Tábor jsem si moc užila.

Tento tábor se mně líbil. Děcka v týmu byli fajn a AJ dobrá. Nejlepší hra byla Ostrovy.

Angličtina byla skvělá. Andrew je úžasný učitel a ihned jsme si ho všichni zamilovali – zajímavé příběhy, konverzace, hry. Táborové hry byly občas výborné, občas mě nebavily. Některé nebyly úplně „my cup of tea.“ Mezi dobré patřily třeba Městečka, klasická Hajzlbába či secret friend.   

Ubytování bylo dobré. Nevím, jestli se dali na pokoj náhodně, ale když jsem byl v pokoji se sedmi klukama a skvěle jsem zapadl. Jídlo bylo velmi dobré. Času jsme měli hodně. Celkové hodnocení: 11/10

Dobří učitelé a vedoucí. Byla sranda. Angličtina bavila. Hry ještě lepší. A moc dobrý.

Tábor byl velmi boží, moc jsem si to tu užila, bude mi smutno ☹ jak instruktoři, tak jídlo, táborové hry a angličtina. Hodně se mi líbili instruktoři – byli asi ti nejlepší, který jsem kdy poznala. Taky se mi mega moc líbily táborové hry a angličtina. Allan byl vtipný. Přijedu sem asi i příští rok, tak bych prosila, aby tu byli ti stejní instruktoři. Moc bych chtěla poděkovat i samozřejmě Ronovi. Bylo to tu boží.

Můžu říct, že jsem s táborem nadmíru spokojen. Příjemní učitelé, vedoucí, strava a přátelé vytvořili úžasné prostředí. Popravdě s nevzpomínám na nic, co by mi zkazilo den, natož tábor. Moc vám děkuju.

 

Ohlasy táborníků z let 2013 - 2022

Jídlo bylo dobré. Líbily se mi táborové hry. Bylo to zajímavé a naučné. Jsem ráda, že jsem měla za vedoucí Romču a že mě učil Steve.

Tábor byl fajn. Našel jsem si spoustu kamarádu i přesto, že jsem tu byl poprvé. A angličtináři byli skvělí.

S celým táborem jsem byla velice spokojená. Táborové aktivity i hodiny angličtiny se mi líbily a určitě bych nic neměnila. Vedoucí i učitelé byli úžasní.

Na táboře bylo vše super, líbily se mi hodiny angličtiny s Mikem (Mike je frajer). Táborové aktivity byly také super, také díky našemu vedoucímu Michalovi.

Aktivity byly dobrý, nejlepší byla asi vlajkovaná. Jídlo se celkem dalo. Matěj byl skvělej vedoucí. Angličtina mě bavila – jako hlavního učitele jsme měli Christy, byla skvělá. Nejlepší kulturní lekce byla s Erin.

Táborové hry jsou super, jako každý rok. Táborák a stezka odvahy byly taky super. Angličtina byla úplně super. Joe je třeba mega super, a ve spojení s Allanem…eňo, ňuňo. Vedoucí jsou taky strašně fajn. Můj tým mi taky sedl a všichni byli fajn, konec konců jako každý rok.

Tenhle tábor byl super – upřímně jeden z nejlepších táborů, na kterých jsem kdy byla. Vedoucí byli strašně fajn a většina učitelů taky. Jsem tu sice poprvé, ale už teď vím, že se příští rok budu chtít vrátit.

Takže, jsem tu již potřetí a tábor se mi zdá rok od roku lepší. Myslím, že je to věkem, ale především lidmi, co ho tvoří – účastníci, vedoucí a samozřejmě učitelé. Celkově program, ač bývá stejný, je dobrý a angličtinu nevyjímaje. Overall, hodnotím kladně a snad ještě příští rok.

Tento týden byl skvělej, plný zážitků, nových přátel a mnoho dalšího. Vedoucí byli ochotní a bylo to s nima super. Ajina pro mě nebyla moc dobrá, protože anglicky moc neumím, ale určo mi to něco dalo. Stezka odvahy byla vymakaná, moc jsem si to užila. Obdivuji kreativitu při vymýšlení aktivit a her. Ale stejně byla nejlepší vymáchání vedoucích v řece. Díky za zážitek! Budete mi chybět. Nejlepší diskotéka!

Nejlepší je Matěj jako podpora. Všechny hry byly fajn a hodiny s učiteli byly super taky. Jsem tu pátým rokem, takže asi na tom něco bude, že je to tu fajn.

Z tohoto tábora jsem nadšený, našel jsem si nové kamarády. Hodně mi pomohl vedoucí a můj bratranec Pavel. Hodiny angličtiny byly taky supr.

Nejlepší tábor, jaký si pamatuju. Můj učitel byl skvělý. Odpolední aktivity byly zábavné. Stezka odvahy byla úžasná. Doporučím kamarádům a pokusím se přijet zase příště.

Tábor se mně moc líbil. Nemám co vytknout. A nejvíc se mi líbila hajzlbába. Bylo to prostě super, jako vždy.

Reálně jeden z nejlepších táborů. Myslím, že jsme měli mega dobrý tým. Matěj je nejlepší vedoucí. Celý tábor jsem si užila – top hry byly vlajkovaná, ostrovy a přetahovaná. Za mě jsme byli nejstmelenější tým a všeci mi budou chybět.  Ájina byla taky fajn. Hej, na to, že se mi sem letos vůbec nechtělo, protože jsem poprvé jela jakoby sama, tak jsem třeba nejvíc hezky překvapená. Celkově vedoucí za mě byli letos nejlepší, co jsem tu kdy zažila. To, jak jste tančili na diskotéce, celkově jaký jste k děckám měli přístup, bylo super, jakože obdiv.

Nejlepší tábor v mým životě. A těším se na další. Michalis je nej.

Bylo to fajné. Tito vedoucí byli absolutně úžasní a měli super nápady. Jídlo bylo velmi fajn, miluju česnekovou pomazánku. Angličtina byla fajn, Jamie je největší frajer. Hry byly super. Miluju to tady.

Líbily se mi hry, které jsme hráli. Bavily mě večery s holkama na pokoji. Učitelé a učitelky angličtiny byli všichni strašně super. Naučila jsem se víc mluvit anglicky. Poznala jsem spoustu nových skvělých lidí. Možná příští rok ?

Angličtina byl super. Myslím, že mi to pomohlo se trochu víc rozmluvit. Třeba jenom když ráno potkáte rodiláka, to Good morning stačí. Vedoucí se tady sešli super, a hlavně náš vedoucí Áďa byl boří. Baví mě tady všechny táborové aktivity a myslím, že příští rok pojedu zas.

Byl to nejlepší tábor. Strašně mi budou chybět lidi tady a potkala jsem tady úplně úžasné lidi. Hlavně mi bude chybět Kristy, se kterou se už možná v životě neuvidím, ale určo příští rok jedu znova. I love this!!! Nejúžasnější tábor!

Program, stejně jako učitele i týmové vedoucí hodnotím kladně. Program se neopakoval, vždy zabavil. Učitelé byli vtipní a sympatičtí. Vždy dokázali udržet pozornost žáka a přátelskou atmosféru. Týmoví vedoucí dokázali obohatit program za jakýchkoli okolností, dokázali řešit (hlavně spravedlivě) spory uvnitř i vně. Ubytování bylo, stejně jako strava, výborné. Takže úžasný tábor.

„Na tábor jezdím už poněkolikáté a nikdy se mi z něj nechce domů, protože těch zážitků, o si s sebou odvážím, je nespočet. Moc děkuji Janičce, mojí vedoucí, protože její povzbuzování nás přivedlo k neuvěřitelnému druhému místu! Doufám, že jsem budu jezdit i jako vedoucí a budu tohohle skvělého tábora dále součástí!“

„Nejlepší učitel byl Thomas (Amerika). Jeho hodiny mně vždycky bavily a rozhodně se teď bojím míň mluvit před ostatníma. Nej vedoucí samozřejmě Ondra ?. Táborový hry byly fajn a byl to fakt užitej týden.“

„Celý tábor byl super, moc se mi líbil a vedoucí jsou zabijáci. Určitě pojedu jako 5 let v kuse znova.“

„Jako každý rok to byl skvělej tábor. Na angličtinu jsem měla Sharon (Austrálie) a byla strašně milá a hodná. Angličtina s ní byla super. Terka je nejlepší vedoucí.“

„Moc se mi to tu líbí. Angličtina je hrává a zábavná. Z táborových aktivit se mi nejvíc líbilo Westernové městečko a stezka odvahy byla super. Jídlo je tu dobrý a to nejsem velký jedlík. Doufám, že tenhle tábor bude fungovat dlouho. Už se těším na další rok ?“

„Angličtina mi připadala velmi dobrá. Naučila jsem se plno nových věcí – jak slovíček, tak i věcí o rodilých mluvčích a tradicích v jejich zemi. Geno (Irsko) byl moc hodný a naučil nás národní hru Irska – ta mě moc bavila. Moc se nám líbily hry, co vedoucí vymysleli. Nejvíce se mi líbila šifrovaná a karneval. Lucinka na nás byla strašně hodná a je to úplně skvělá vedoucí.“

„Hry byly super, ty nový byly taky super. Zvlášť šifrovačku jsem si moc užila. Hodiny s Genem (Irsko) byly skvělý. Program těch hodin byl zajímavý a zábavný a hlavně už nemám tak velký problém s mluvením. Letošní rok byl celkově super.“

„Angličtina se Stevem (Anglie) byla top strop. Byl to nejlepší učitel, který tady byl. Jeho hodiny byly zajímavé a mega mě bavily. Jídlo bylo lepší než jsem čekala. A prostě všechno bylo super !“

„Angličtina dokonalá, k tomu nemám co dodat. Ale to důležité je, že si přeji, aby zde byla náš úžasný vedoucí Tom i příští rok, protože příští rok s ním určitě vyhrajeme. Jinak se mi vše líbilo a dokonce i stezka odvahy byla velmi dobrá, jen mě mrzí, že jsem si nezakřičela. Hajzlbába by měla být na začátku týdne.“

„Moc se mi líbil přístup učitelů v tom, že ty hodiny byly takové „hravější“. Nejvíc se mi z hodin líbila hra Survivor.“

„Přijeď, protože tu zažiješ spoustu zábavy, kamarádství s ostatními, pravou lásku. Zažiješ tu hru, která se jmenovala Salmonela, sračka, zácpa, úplavice, sranda partu, skvělý vedoucí. Budou mi moc chybět všichni. Vedoucí Jolča je nej.“

„Přijeď, protože tu není nikdy nuda. Hrajou se tu boží hry a na rodiče většinou nepomyslíš. Hodiny angličtiny nejsou obyčejné a seznámíš se s hodně novými lidmi, na které už nechceš zapomenout.“

„Hodiny angličtiny se mi líbí. Oceňuji hlavně, že poměrně hodně mluvíme, což je moje priorita. Potřebuji co nejvíce mluvit. Lauren je mi taky velmi sympatická, milá a rozumím jí nejlíp.“

„Angličtina mega super. Miluju letošní program. Táborák a stezka byla úžasná. Krásně osvětlené auto. Jídlo mega super. Extra se mi to letos líbilo. Nejvíce ze všech těch 5 let, co tu jezdím.“

„Chci poděkovat všem vedoucím za tento tábor. Ačkoliv se mi sem zezačátku vůbec nechtělo, vy jste dokázali ve mně vzbudit ten pocit, že tábory jsou úžasná věc. Opravdu jsem si to s vámi moc užila. I spolutáborníci byli skvělí. Tvořte tábory jako doposud.“

„Tohle byl můj nejlepší camp, na kterém jsem byl. Třeba kvůli hrám, angličtině atd. a taky mi vyhovovali vedoucí, jejich přístup a vymýšlení aktivit.“

„Celý tábor mě moc bavil a upřímně nejvíc asi angličtina s naší sympatickou Lauren. Mnoho mě naučila a hodiny byly moc fajn. Účel mého přihlášení bylo zbavení se strachu a stydlivosti při mluvení angličtinou a to (zbavení se strachu) bylo bezpochyby splněno. Už se nebojím, že se přeřeknu nebo udělám chybu. Naši vedoucí jsou milí a chápaví, tudíž moc fajn. Samotné hry byly poměrně zábavné. Poměrně proto, že nebyly (pro mě) tolik běhací, abych se unavila.“

„Michale, Nikčo a hlavně Dave. Jsem vám všem vděčný za všechno, co jste pro nás dělali. Vím, že pro vás tento tábor byl moc náročný, ale nám táborníkům jste to připravili perfektně. Jsem rád, že jsem vás potkal na mém prvním táboře. Dělali jste přesně to, co by měl dělat každý vedoucí na táboře. Moc vám děkuji.“

„Kemp byl super, užil jsem si ho. Nejvíc mě asi bavila vybika. Týmy byly rozdělené spravedlivě, angličtina taky. Líbila se mi i angličtina, že jsme se jen neučili, ale také hráli hry. Příští rok pojedu zas.“

„Líbily se mi hry. Kristy je skvělá učitelka angličtiny. Anička je nejlepší vedoucí na světě. Jídlo mi chutnalo.“

„Mně se to tady strašně líbilo! Užila jsem si tady všechny hry a mega jsem se nasmála. Anička je nejlepší vedoucí! Angličtina se Sharon byla super. Pauzy mezi angličtinou mohly být delší. Celý týden utekl mega rychle. Děkuju moc!“

„Tábor se mi velmi líbil. Tento rok jsem tu poprvé a chtěla bych jet i příští rok. Ty hry byly nej. Moje nej hry – favourite games: 1. olympiáda, 2. famfrpál, 3. věže, 4. oblečení, 5. kruh důvěry.“

„Skvělí učitelé angličtiny – naučila jsem se plno nových věcí! Alička je miláček! Eliška a Nancy taky parádní! Nemám slov, byla jsem letos poprvé a jsem nadšená! Uteklo to rychle. Přišla jsem tu na plno úžasných táborových her a rozhodně se je pokusím zrealizovat i na jiných táborech (hlavně hajzlbábu a secret frienda). Opravdu super. A děkuji, bylo mi ctí tu být.“

"Hodiny angličtiny s Genem (Irsko) byly úžasné, nejvíce mi (z vědomostního hlediska) daly hodiny s Alexem (Anglie). Allan (Skotsko) byl hodně vtipný, Kristy (Nový Zéland) byla hodně milá, Thomas (Amerika) byl opravdu skvělý na konverzaci a kulturní hledisko USA, Chris (Amerika/Kanada) nám toho taky řekl dost o USA a James (Anglie) - společně s Alexem - mají ÚŽASNÝ PŘÍZVUK."

"Moc se mi líbilo, jak byl den plný programu, vedoucí byli milí a super. Angličtina byla skvělá a ti vedoucí taky. Bylo dobré se v hodinách bavit jen anglicky, když víš, že česky nemůžeš."

"Tenhle tábor byl pecka. Hodiny s Alexem , Kristy a Sharon (Austrálie) byly naprosto fantastické. Obzvláště ty s Alexem - ten chlap ví snad úplně všechno a dokáže to skvěle vysvětlit. Změnil můj pohled na angličtinu i jiný jazyky a na historii lidstva jako takovou. Tím pádem byl tábor pro mě "Life changer".

"Tento tábor je naprosto boží. Všechny aktivity byly promyšlené až do posledního centimetru. A Steve (Anglie) je nejlepší učitel na světě!"

"Tábor se mi velice líbil, byl jsem spokojen s organizací a vedoucími. V angličtině jsem se hodně naučil."

"Brian (US) byl nejlepší. Nemluvil na nás jen jako učitel, ale i jako přítel. Hodně lidí se přestalo bát a začalo mluvit."

Ohlas rodiče při vyzvedávání dcery z tábora: "Dcera byla na kurzu v Anglii (Oxford), ale tady se jí angličtina líbila ještě více." (pozn.: učitelem byl Andrew ze Skotska)

"Líbila se mi hra Ostrovy a hodiny se Stevem (US)."

„Bylo to tu supr, strašně jsem si to tu užila. Nejlepší učitel Sam (Skotsko). Co bych dala za to být tu ještě týden…

"Jsem tu již potřetí a tak jsem se bála, že aktivity a výuka budou nudné, ale nebylo tomu tak, protože úžasní vedoucí dokáží vymyslet něco nového a neobvyklého. A můj učitel, Julian (US), byl skvělý."

"Angličtiny byly geniální. Hrozně moc jsem se toho naučil, takže děkuji za nejlepší týden prázdnin."

„Mister Anthony (Austrálie) byl skvělej. Příště přijedu zas.“

"Na tomhle táboře se mi strašně moc líbilo. Hodiny angličtiny se mi líbily, byla sranda. Učitel byl strašně moc hodný, milý a vtipný. Táborové aktivity byly taky úžasný. Po tomhle táboře se mi bude strašně moc stýskat a doufám, že budu moct přijet i příští rok."

„Nejsuprovější tábor na světě! Nejlepší učitelé: Sam, Linda (Jihoafrická republika) Sharon, Chris! Příští rok jedu zase!“

"Angličtina byla dobře vyvážená - zajímavá i naučná. Diskotéka úžasná, stezka odvahy taky."

"S táborem jsem naprosto spokojená. Nejela jsem sem s žádným očekáváním, ale odjíždím nadšená i namotivovaná se učit AJ a poznávat svět."

"Na táboře jsem byla poprvé a líbil se mi. Jsem zvyklá na jiné tábory, ale tento se mi líbil asi nejvíc. Kolektiv, učitelé a vedoucí byli skvělí. Všichni se snažili a hlavně dobře komunikovali, což je strašně důležité. Plus hodiny angličtiny byly pestré a zajímavé. Už se těším na příští rok."

"Angličtině není co vytknout. Hudba v hodinách s Chrisem byl skvělý nápad."

"Líbilo se mi, jak byla Lauren na hodiny vždy připravená. Líbilo se mi, jak jsme spolupracovali v týmu."

"Angličtina s Jamesem byla super. Určitě se našlo pár aktivit, které mě nebavily, ale sto lidí, sto chutí. Většinu jsem si však náramně užila."

"Na angličtinu jsme měla Chrise a je važně super. Dobře jsem mu rozuměla a je to hodně pozitivní člověk, jen jsmm mohli být častěji venku." (pozn. Ronald Martini: Toto bych rád změnil a chci, aby více hodin bylo odučeno venku, tzn. v jiném prostředí než ve třídě.)

"Angličtina se mi moc líbiila, vůbec to nebylo jako ve škole, bylo to zábavné a poučné."

"Vedoucí: nejlepší, co jsem kdy měl. Angličtina byla zábavná, každý měl připravenou hodinu a jen u jednoho jsem se nudil. James je hustý, vtipný týpek se skvělým humorem. Stezka odvahy byla nejkrásnější, po které jsem kdy šel."

"S Allanem jsem se toho hodně naučil. Vedoucí byla moc moc hodná."

"I love this camp. In Italy we do not have this kind of camp." (pozn. italská účastnice tábora)

"Tábor se mi líbil, jako každý rok. Vedoucí byli boží, moc hezky tábor vedou."

"Angličtina za mě super, naučila jsem se hrozně moc nových přízvuků, to bych se ve škole nikdy nenaučila."

"Hry a aktivity byly úplně super promyšlené. Vedoucí jsou strašně hodní a milí, ale stejně nejlepší byla stezka odvahy."

"Ráda bych tu klidně zůstala, klidně celý prázdniny."

"Chci říct, že tohle je nejlepší tábor na světě. Každý rok se bejvíce těším sem." (pozn. myšleno na Podmitrov)

"Měli jsme bezva vedoucí a učitele Allana. Bavila mě vlajkovaná, ostrovy a hlavně secret friend."

"Zpočátku mě angličtina tolik nebavila, ale po úterním feedbacku to bylo mnohem lepší a na hodiny jsem se těšila." (pozn. vždy v úterý proběhne na táboře zpětná vazba, abychom ještě v průběhu tábora mohli věci změnit a vylepšit.)

"Tábor je jako každý rok super, Nej je Thomas a Chris. V budoucnu bych tu chtěl být vedoucí."

"Angličtina - James - Dokonalý. Na každou hodinu připravenej, mega se snažil. Program a aktivity nejvíc vypilovaný."

"Na angličtině to bylo skvělé, byla jsem s Jamesem a naučila jsem se hrát dračí doupě."

"Tábor byl úžasný, moc mě bavil (dokonce i angličtina). Můj učitel je Chris. Jen mě štvalo, že jsem musela pryč z diskotéky, ale docela to chápu. Beztak budu brečet ještě týden!"

"Tábor byl mega super. Hra Westernový městečko byla mega propracovaná. Lauren byla super."

"Měli jsem úžasnýho učitele a užili si spostu srandy. Z her byla nejlepší vlajkovaná, městečka a ostrovy. Jídlo nebylo moc dobrý, ale lepší než ve školní jídelně."

"AJ super (Lauren), vlajkovaná a teď i westernový městečko jsou moje nejoblíbenější hry. Jídlo - já jsem vybíravá, takže se mnou je to těžký, ale jídlo bylo dobré..."

"Lauren byla vtipná, zábavná a umí učit.Romča je super vedoucí, velmi funny."

"Bavily mě hodiny s Alexem, ten mě naučil hrozně moc slovíček."

"Aj byla super - naučila jsem se něco o Novém Zélandu."

"Thomasova historka o jídle v hodině aj byla super! Trochu mě štvala hodina s Allanem, ale ta jeho druhá byla nejlepší! Nejvíc mě bavily hodiny s Jamesem, Alexem, Chrisem a Allanem. Jasně i Kristy s Lauren jsou skvělé, ale asi jsem byla unavená."

"Angličtina 10/10. Jméno učitele Chris."

"Naprosto úžasnej tábor. Jakože WOW! S ubytováním jsem spokojená, s angličtinou jsem spokojená, s volným časem jsem spokojená. Za rok jsem tu zase! Děkuji skvělýmu vedení, jste úžasní, jen tak dál. Mám vás ráda!

"Líbil se mi způsob učení angličtiny, obzvlášť Andrew (Skotsko)."

"Je zajímavé naučit se něco o jiných zemích."

"Můj učitel byl Alex a povedlo se mu mě rozmluvit."

"Naše učitelka Krysti byla nejlepší. Už se těším na příští týden, protože tu zůstávám a jedu znova."

"Práce v angličtině s Thomasem byla příjemná a zábavná. Hraní her v týmu s vedoucí Luckou byla přímo nádherná!"

"Tenhle tábor byl ještě lepší než předchozí a předpředchozí."

"Tábor se mi moc líbil, v angličtině jsem se hodně naučila a byla to zábava. A odpolední aktivity byl ještě zábavnější."

"Angličtina 100% spokojenost, snídaně 100%, dávám 100 bodů ze 100."

"Byl to úžasný ÚŽASNÝ tábor! Všechny hry a veškerý program byly krásně naplánovaný. Děkuji, že jste mě zapojili."

"Tábor byl celkově v pohodě. Hlavně vedoucí. Učitelé byly taky dost super. Jídlo mi chutnalo jak kdy....táborové aktivity super."

"Nejdříve se mi na tábor nechtělo jet, ale je to snad nejlepší tábor, na kterým jsem byla."

"Tábor se mi velice líbil - program (jak Aj, tak odpolední aktivity) předčily mé očekávání. Už se těším, až pojedu příště."

"AJ jsem si procvičila dobře a rodilí mluvčí mi pomohli v rozvoji."

"Tábor byl super a moc se milíbil - moc mě bavily hodiny angličtiny a stezka odvahy."

"Super tábor! Nejvíc se mi líbila "hajzlbába". Olympijské hry, kvízy o anglických zemích a jak jsme se učili skotské tance. Chtěla bych jet ještě jednou."

"Každá hodina angličtiny mě posunula o 200%. Teď už nebudu mít problém s mluvením v angličtině. DĚKUJU!"

"Přijde mi, že je všechno dobře promyšlené - líbily se mi venkovní aktivity."

"Tenhle tábor je úžasný, od angličtiny po aktivity."

"Anglické hodiny byly poučné a zábavné."

"Tábor by super - takovu stezku odvahy jsem ještě nezažila...na tenhle tábor budu dlouho vzpomínat."

"Jsem tu tento rok poprvé a ze začátku jsem se bála, ale po chvíli jsi mě přesvědčil, že se nemám čeho bát....prostě tábor jsem si užila a příští rok chci jet určitě znovu."

"Nejvíce mě bavila vlajkovaná, obecně všechny táborové hry a táborák a stezka odvahy. Kolektiv našeho týmu i třídy byl super. Julian byl nejspíš nej učitel!"

"Všechno tady bylo naprosto úžasný. Náš učitel, James, byl ten nejlepší učitel, kterého jsem mohla mít. Dan, náš vedoucí, úplně nejlepší. Děkuju moc a další rok sem pojedu zase!"

"Vedoucí i učitelé s námi měli trpělivost. Celkově tento tábor hodnotím 10/10 a příští rok pojedu zase."

"Celý tábor hodnotím kladně. Večerka, aktivity, super atmosféra. Můj secret friend byl fakt boží! Angličtina s Thomasem taky, je to opravdu fajn učitel, který mi přirost k srdci."

"Tenhle tábor byl můj 1. v životě a musím říct, že to byl jeden z nejlepších týdnů v mém životě...bylo moc fajn, jak se nám střídali učitelé."

"Bylo to super, nejlepší tábor v dějinách světa. těším se na příští rok."

"Nový hry super, starý ještě lepší. Doufám, že příští rok to bude ještě lepší, i když hranice jsou už teď dost vysoko."

"Hry byly skvělý, všichni se zapojili. Líbilo se mi úplně všechno - secret friend, diskotéka, táborák, anglická vystoupení, stezka odvahy..."

"Tenhle tábor byl pro mě jeden z nejlepších, i když jsem sem jela sama. Julian byl nejlepší učitel tohoto týdne."

"We want to tell you that this camp was amazing. Our teacher James was excellent."

"Jsem moc ráda, že jsem nemusela na stezku odvahy. Vedoucí byli úžasní a vaří tady dobře. Mám moc ráda učitele Allana a jsem taky ráda, že jsme si učitele vyměňovali."

"Doufám, že tu bude příští rok zase Caitlin a Chris. Ty hodiny aj byly z celého tábora asi nejlepší."

"100% bych nic neměnila a ať už zlepšení v aj nebou úžsný vzpomínky mi určitě zůstanou..."

"Líbila se mi ta super atmosféra."

"Hodiny s Andrewem byly dokonalé - hry, rozbory písní, zajímavé příběhy - 100%. Miluji přednášky o cizích zemích. Úžasný týden."

"Aj byla super, aspoň trochu umím líp anglicky. Hra ostrov byla úžasná."

"S rodilým mluvčím nás to nutilo mluvit jen anglicky a to se mi mega líbilo."

"Brian měl úžasně připravené hodiny, spousta legrace. Tábor plný srandy sportu a přátel."

"Tábor mě dokonale rozmluvil. Moc děkuji učitelům, jak byli chápaví."

"Aj byla suprová a zábavná, byly tu supr hry, škoda, že to končí..."

"Nejlepší na tom všem je vynalézavost učitelů"

"Allan je super učitel a za rok zase přijedu."

"Andrew byl skvělý. Hlavně se mi líbily cultural lessons"

"Tábor s angličtinou je velmi originální, líbí se mi způsob výuky."

"Tento tábor byl nejlepší, ne kterém jsem kdy byl. Angličtina neměla chybu."

"Myslela jsem si, že nebudu rozumět, ale bylo to fakt super a hodiny Andrewa mě moc bavily."

"Učitelé mají dobrou výslovnost, instruktoři jsou super a hry zábavné."

"Chtěl bych jet i příští rok - nej byla AJ a olympiáda."

"Angličtina jako vždy the best, bez chyby."

"Kromě občas přesolených brambor bylo jídlo perfektní a stejně tak tábor - dávám 12/10:)."

"V Aj se vždy naučím víc než ve škole."

"Moc se těším na příští rok a doufám, že tady zase budou supr lidi."

"Vůbec se mi sem nechtělo, ale tento týden jsem si užila nejvíc."

"Tábor jako vždy úžasný, velice dobře zorganizovaný, vždy mě tu zabavíte na celý týden. Angličtina super, skvělí učitelé, ale i třída. Vždy si hodně odnesu."

"Spousta angličtiny a zábavy. Vše se dalo vyřešit s úsměvem."

"Nejlepší tábor v mém životě. Super vedoucí, angličtina, atmosféra a svačiny:)"

"Jsou tu skvělí angličtí učitelé. Byla tu nejlepší stezka odvahy. Vážně nej tábor."

"Nejdříve jsem sem nechtěla jet, ale teď se mi odsud nechce. Bylo to nejlepší tábor, na kterém jsem kdy byla (a že jich bylo...)"

"Byl jsem poprvé a jsem naprosto nadšený - geniálně vymyšlený. Klobouk dolů přede všemi."

"Byla jsem nadšená z výuky angličtiny - pomohla mi vylepšit se v mnoha oblastech."

"Když jsem odjížděl na tábor, byly mé pocity jako 'Pfff..učit se o prázdninách'. Skutečnost byla docela jiná - oproti škole obrovský rozdíl - super rodilí mluvčí!"

"Na tenhle tábor jsem vůbec nechtěla jet, ale po dlouhém přemlouvání jsem nakonec jela jsem za to ráda! Táborový aktivity, hodiny angličtiny, hra secret friend, hry, stezka odvahy - všechno bylo peckový."

"Tenhle tábor byl nejlepší za tyhle prázdniny (a to už je třetí). Nej byla vlajkovaná. Chci jet i příští rok."

“Sice na můj vkus příliš angličtiny, jinak ale fajn hry, super karnevalový program a ze všeho nejlepší táboráky. V aj jsem se hodně rozmluvila, i když mi to dělalo vždycky největší problémy.“ (pozn. Ronald Martini: to zlepšení bych připsal na vrub právě těm častým hodinám aj:)).

"Můj učitel byl fakt dobrej (James) - rozumněl jsem mu většinu. Byla s ním sranda a měl dobré hry."

"Tento tábor byl můj nejleší...a to jsem byla na spoustě! Rozhodně nic neměnit a uvidíme se příště."

"Všechno bylo super...jídlo výborný, angličtina úžasná...určitě doporučuju!"

"Tento tábor je nejlepší! Jsem tu už po 4., ale zase skvělé jako vždy. Miluju toto místo a tyto lidi."

"Angličtina je nejlepší. Tábor byl skvělý a jsem šťastná, že jsem tady byla. Děkuji:)"

"Bylo to boží, totálně všechno a nejvíc ti učitelé a vedoucí, ale jídlo by mohlo být lepší. Stezka odvahy byla totálně brutální."

"Nenapadá mě, co by se dalo zlepšit, jelikož tábor překonal má očekávání opravdu hodně."

"Bylo to skvělý, ale uteklo to příliš rychle. Příští rok bych chtěla jet znovu."

"Hrozně mě to tady bavilo, a když jsem hráli hry, tak mě to mega bavilo, protože byly originální. Boží lidi a vedoucí a učitelé. A kuchyň byla super na to, jak jsem vybíravá."

"12 z 10 bodů!!! Tenhle tábor je nejlepší na světě... Líbila se mi stezka odvahy a sešel se tu super kolektiv."

"Letošní rok byl ten nejlepší!!! Byli tu strašně super vedoucí týmů a učitelé na AJ. Skvělé hry a soutěže (vlajkovaná), lanové centrum, táborák, stezka odvahy, se Samem jsem si to v angličtině strašně moc užila. Secret friend je pořád lepší a lepší - hrozně mě baví dělat někomu radost a taky mě vždy potěší, že si na mě někdo vzpomene:). Svačinář měl skvělé svačiny. Letos dávám 14 z 10 bodů!!!"

"Po tomto táboře budu super v anglině. Skvělá vyváženost angličtiny a táborových aktivit."

"Každý rok tu jsou výborní učitelé, letos nebyl vyjímkou. Skvělý program, angličtina výborná, den plný zábavy. Hodně náročné, ale tak to má být, vůbec jsem se nenudila."

"Není noc, co bych změnila nebo přidala, prostě to bylo dokonalé."

"Vše bylo jednoduše WOW!"

"Byl to nejlepší tábor, na kterém jsem kdy byla!!! I lanové centrum bylo super. Akorát obědy mi moc nechutnaly. Nejlepší byly přednášky o zemích učitelů."

"Nenávidím tábory, ale tento byl dobrej. Aktivity byly zábavný, ani chvilku jsem se nenudil."

"Cítím, že se mi opravdu zpešlila angličtina. Také byl velikej zájem ze strany vedoucích a učitelů - byli k nám otevření a milí."

"Tento tábor je pro mne jedna z nejlepších částí roku. jezdím se strašně rád, jsem tu již potřetí."

"Strašně jsem se bála sem jet. Samozřejmě úplně zbytečně. Vůbec se mi nechce jet domů. Je to tu úžasný."

"Nejlepší lidi na nejlepším táboře s angličtinou, kterou učí ti nejlepší učitelé."

"Tento tábor je velice pěkný, i prostředí, ve kterém se nachází."

“Tenhle tábor byl ten nejlepší, který jsem kdy zažila. Bylo to super díky skvělé zábavě, úžasným výukám angličtiny, naprosto super aktivitám, ale hlavně kvůli doslova BOŽÍÍÍÍÍÍÍMU kolektivu.“

„Byl to tady úplně ultra-mega-čupr-dupr TÁBOR. Byl to první tábor, který se mi opravdu líbil.“

„Byl to megasupr tábor!!! Super vedoucí. Příští rok pojedu určitě znovu.“

„Moc se mi tu líbilo. Učitelé byli super. Vařili tu dobře, penzion a okolí bylo taky skvělé.“

„Byli tu úplně suproví vedoucí a jsem hrozně ráda, že jsem tu byla.“

„Hrozně mooooc se mi tu líbilo a příští rok jedu znovu.“

„Je to vážně supr tábor. Líbil by se mi víc, kdyby byl delší…Linda je vážně dobrá, hodná, kamarádská učitelka.“

„Byly tady supr hry, naučila jsem se dost slovíček v AJ.“

„Super tábor, moc jsem si to tady užila.“

„Nejlepší tábor, těším se na dalšíJ.“

„Nejlepší tábor, vždy se na něj těším celý rok.“

„Nejlepší tábor na světě, nejlepší vedoucí.“

„I já se zde najedla!“ (napsala účastnice s bezlepkovou dietou)

„Lepší už to být nemohlo.“

„Super, jako vždy. A nejlepší svačiny.“

„Supr táborové hry, hodiny aj a představení.“

„Přihlásila jsem se kvůli kamarádce, ale aktivity, angličtina a program mě začali bavit…hodiny se Sharon mě hodně bavily, stejně tak přednášky učitelů o jejich domovinách. A Ronovy pohádky by měly být sepsány do pohádkové knížky. Co dodat – snad jen, že chci jet zas!“

„Tenhle tábor je prostě bomba! Výuka se Samem byla skvělá! Táborový aktivity byly úžasný!“

„Úžasná zábava v hodinách, učitelé byli dobří a aktivní.“

„Super! Nic bych neměnil. Kromě toho, že by mohlo být více balónků na vodní bitvu.“ (vodní balónky jsme napouštěli tak asi 2 hodiny a měli z toho „žabí“ ruce a téměř vytopili koupelnu:))

„Za sebe můžu říct, že tento tábor byl naprosto AWESOME! Hrozně moc se mi líbilo být ve skupině u Sharon – je úžasná. Za tento týden jsem se naučila mnohem víc než za celý rok ve škole…"

„Přestože mě aktivity občas nebavily, velmi oceňuji lanové centrum. Angličtí lektoři byli velmi přátelští…vedoucí byli příjemní a zábavní…velmi mi chutnalo jídlo!... Dávám 4 hvězdiček z 5.“

„Bylo to tady hrozně fajn a angličtina byla super. A hra na „secret friendy“ se moc povedla. Nejvíc se mi líbily přednášky o zemích učitelů…možná by se během dne mohli měnit učitele – bylo by to takové pestřejší…bylo to tady super. Děkuju:)“

„Nejlepší tábor, na kterém jsem kdy byla. Boj o vlajku byl úžasný, secret friend taky, karneval taktéž…budíček byl úžasný. Tenhle tábor je opravdu dokonalý.“

„Ze začátku to bylo takový makový, ale pak se to rozjelo. Navíc jsem měl skvělou tídu a učitel byl taky super…vůbec nic mi nechybělo, tedy až na mámu!“

„V hodinách by se učitelé mohli více zaměřit na gramatiku. Hodně se mi líbilo, že jsem si jídlo mohla nabírat sama a kolik jsem chtěla.“ (učitelé mají instrukce zaměřit hodiny na konverzaci – gramatiky máme dost ve školním roce:))

„Supr tábor, především táborové hry, učitel Sam, skvělý Big Boss, secret friend…“

„Moc děkuji za báječný týden, vím kam pojdu příští rok.“

„Skvělej tábor, jen bych dala větší pauzy mezi aktivitami…ale skvělý tábor! Příští rok zase!“ (Množství volného času je vždy téma k debatě – snažím se tam nějaký vložit, ale mám pro vás tolik skvělých aktivit, že na volný čas prostě není časJ)

„Angličtina se Samem na jedničku.“

„Byla jsem tady poprvé a je to o moc lepší než jsem čekala. Určitě jsem se zlepšila v angličtině. Akorát bych ráda větší porce jídlaJ, chodila jsem si čtyřikrát přidatJ. (Porce dostáváme standardní, protože nechceme plýtvat – přidat si můžeme kolikrát chceme:))

„Oceňuji skvělé jídlo (lepší než minulý rok). Angličtina s Andrewem byla úžasná, ale vyčerpávající. Celý týden byl skvělý, nenudili jsme se.“

„Tento tábor se mi moc líbil, už 2. rokem.“

„Pozitiva: angličtina suprová, výborná jídla, hodně srandy a pohody a suprové hry.“ Negativa: NIC.“

„Tento rok jsem tu byla poprvé. Předtím jsem byla na hodně táborech, ale tento se mi líbil nejvíc. Určitě bych chtěla jet znovu. Skvělí učitelé, skvělí lidé, skvělá atmosféra - prostě nejlepší.“

„Supr tábor, ale moc ájiny. Chtěl bych trochu míň ájiny a víc aktivit. Jinak supr!“ (Počet hodin aj se určitě měnit nebude...)

„Tenhle tábor byl boží, příští rok pojedu znovu, ale té angličtiny je hodně…jinak supr tábor.“

„Fakt supr tábor, supr učitelé, vedoucí atd…Hodně angličtiny, ale zase supr hry…výborné jídlo.“

„Strašně se mi tu líbilo, přijedu určitě znovu, rád bych, aby se nic nemělo.“

„Tento tábor byl nejlepší, co jsem zažil.“

„Program byl lepší než minulý rok…anglické lekce nám hodně daly…naučit se něco nového tímto zábavným způsobem.“

„Už druhým rokem nejlepší tábor…nej učitelé, vedoucí…top svačiny…nej vedoucí Lucy…Děkujeme za plno dobrotJ.“

„Nejvíc se mi líbily táborové hry a stezka odvahy.“

„Naučil jsem se spoustu nového do angličtiny.“

„Nejlepší tábor, na kterém jsem byla, vše bylo supr – vedoucí, angličtina, hry…“

„Na tomto táboře jsem poprvé a přijde mi strašně super! Líbí se mi, že máme tolik angličtiny – chtěla bych se víc učit a ne hrát tolik her…líbí se mi, že tu je wifi…tento tábor jsem si strašně užila…“

„Úžasné – tábor se mi strašně líbil – hry, vedoucí, učitelé, jídlo, táborák a různá představení. Nikdy nezapomenu!“

„Myslím, že budu mluvit za všechny – toto je nejlepší tábor, na kterém jsme byli.“

„Ronalde, tento rok byl lepší než minulý rok!“

„Byl to nej nej nej nej nej tábor za celé prázdniny. Z her se mi nejvíc líbila hra s lentilkama. Fajn učitelé – hlavně Linda:).“

„Myslela jsem si, že budeme 6 hodin sedět ve třídě a žádné hry…moc mile mě to překvapilo, bylo supr mluvit s lidmi z jiných zemí a něco se o nich dozvědět…škoda, že to nebylo na dýl…“

„Líbilo se mi tady vše…naučila jsem se slovíčka z angličtiny. Prostě super.“

„Tento tábor nelze okomentovat jinak než: ÚŽASNÝ, NEJLEPŠÍ, SKVĚLÝ!“

„Vše tady bylo super: hry, lanové centrum, hra „secret friend a olympiáda.“

„Nejlepší bylo, že tady byli učitelé z Ameriky, jejich výuka byla báječná…fajn kolketiv, prostředí báječné, pokoje celkem útulné…“

„Poznala jsem spoustu přátel, bylo to tu prostě úžasný.“

„Užila jsem si spoustu angličtiny s výborným učitelem…hrozně rychle to uteklo.“

„Jsou tady hrozně hodní vedoucí a ty nejlepší hry na světě.“

„Tenhle tábor je nejlepší ze všech táborů na světě. Děkuji kamarádovi Pavlovi, že mi o táboře řekl.“